,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Autor: Biljana Barišić Mudri, 6. 2. 2017.

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Dana 1. veljače 2017. počeo je projekt ,,Čitamo mi, u obitelji svi'' u kojem sudjeluju učenici 3. razreda i njihovi roditelji, razrednica Ana Nakani i školska knjižničarka. Projekt je osmislila Hrvatska mreža školskih knjižnica i odvija se u više od 140 škola u Hrvatskoj, a naša škola već šestu godinu zaredom sudjeluje u ovome projektu. Središnja faza projekta je putovanje ,,knjižnične naprtnjače'': učenici svojim kućama nose ruksak s 8 knjiga iz različitih područja (roman za odrasle, slikovnice za najmlađe, zbirke kratkih priča…) i nekoliko dana s članovima obitelji uživaju u zajedničkom čitanju. Svoje dojmove će upisivati u bilježnicu dojmova koje će u školi podijeliti s ostalim učenicima u razredu. Na kraju projekta objavljuju se najljepši dojmovi učenika na razini svih škola koje su sudjelovale u projektu. Kvalitetu i korist ovog projekta prepoznala je i Općina Veliki Grđevac koja je osigurala novac za kupnju knjiga i omogućila sudjelovanje u projektu. Sve detaljnije informacije o projektu, kao i tjedne dojmove naših učenika moći ćete pratiti na internetskoj stranici naše škole (poveznica na Školsku knjižnicu).

Odabrane knjige za ovogodišnji projekt:

1.            Djed Mraz dimnjačar

2.            Moj striček autobusac

3.            Sva je priroda divlja i surova

4.            Mama Mu u knjižnici

5.            Izumi i otkrića

6.            Kako pomoći klincima da si sami pomognu

7.            Vjerovali ili ne!

8.            100 znanstvenika koji su promijenili svijet

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr