DAN ŠKOLE 2018.

Autor: Marina Balen, 9. 3. 2018.

U našoj su školi povodom Dana škole 9. ožujka 2018. održane prigodne radionice. Naša ih je vrijedna novinarska skupina obišla i zabilježila što se sve u školi toga dana radilo.

FOTOGALERIJA

RADIONICE-VIŠI RAZREDI
GLAGOLJICA
U radionicu Glagoljica uključeno je sedam učenika viših razreda. Voditelji radionice su školska knjižničarka Andrea Petrić i učiteljica hrvatskog jezika Marina Nejedli. Učenici piši hrvatsku himnu na glagoljici, kao i svoja imena na plakatu koji će biti izložen na izložbi radionica u školskoj dvorani.
RUKOMET
U radionicu Rukomet uključeno je 25 učenika od petog do osmog razreda matične škole. Voditelji radionice su učitelji Dražen Vinković i Tomislav Anžlovar. Ovo je sportska radionica u kojoj učenici igraju rukometne utakmice. Učenici su raspoređeni u dvije grupe – stariju i mlađu. Svaka se utakmica igra u trajanju od 15 minuta. Učenicima  je ova radionica zabavna i natjecateljskog je karaktera.
INTERNET – JUČER, DANAS, SUTRA
U radionicu Internet – jučer, danas, sutra uključeno je 17 učenika viših razreda matične škole. Voditelji radionice su ravnateljica škole Marina Balen, učitelj informatike Dalibor Kalenski i školska pedagogica Olivera Benić. Učenici su podijeljeni u dvije grupe – afirmacijsku i negacijsku. Afirmacijska skupina na plakat ispisuje prednosti korištenja interneta, a negacijska nedostatke.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeno je 17 učenika. Voditelji radionice su učiteljice Mirna Novak, Nikolina Cenger i Suzana Sabljak. Učenici ukrašavaju pisanice pomoću vune. Učenici smatraju radionicu vrlo kreativnom i maštovitom.
LUTKE- ŽIVOTINJE OD VUNE
U radionicu Lutke – životinje od vune uključeno je 17 učenika. Voditelji su učiteljica likovne kulture Anita Res i učiteljica biologije Mateja Sukalac.
NOVINARI – ČESTITKE
U radionicu Novinari uključeno je 7 učenika petih i šestih razreda. Voditelji radionice su učiteljice Ivana Ontl Horvat i Zdenka Štefulinac. Prvi dio radionice je izrada uskrsnih čestitki tehnikom kolaž – papira. Čestitke će biti izložene u školskoj dvorani u sklopu izložbe rukotvorina. U drugom dijelu radionice učenici su obišli sve radionice, razgovarali s njihovim voditeljima i učenicima koji u njima sudjeluju te uz pomoć svojih bilješki napisali izvješće za školsku web – stranicu.
RADIONICE – NIŽI RAZREDI
BROŠIĆI
U radionicu Brošići uključeni su učenici prvog razreda područne škole iz Pavlovca i matične škole. Voditelji radionice su učiteljice Lovorka Pralas, Tihana Čvek i Valentina Prebanić. Broševe izrađuju uz pomoć platna.
MAGNETIĆI
U radionicu Magnetići uključeni su učenici četvrtog razreda područne škole iz Kovačice i učenici drugog razreda matične škole. Voditeljice su učiteljice Danijela Križan i Ljerka Vodopija. Osim što izrađuju magnetiće, ukrašavaju i uskršnje pisanice.
IGRE
U radionicu Igre uključeni su učenici trećeg razreda matične škole i područne škole iz Male Pisanice. Voditeljice radionice su učiteljice Marija Čičak i Marija Lukić. Igraju igre pamćenja, brzine, spretnosti, snalažljivosti, korektnosti, grupne igre, individualne te igre u paru.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeni su učenici četvrtog razreda matične škole. Voditeljice radionice su učiteljica Ana Nakani i Andrea Pavliš. To je likovna radionica u kojoj uz pomoć tempera ukrašavaju pisanice.

Novinari: Katja Brestovac, 5.a
Petra Baranašić, 5.a
Anđelina Pecollaj, 5.a
 Ines Krluk, 5.b
Petra Galović, 6.b
Dorian Mraz, 6.b

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr