REZULTATI NATJEČAJA ZA NAJBOLJE LITERARNE, NOVINARSKE I LIKOVNE OSTVARAJE NA TEMU BLAGO MOGA ZAVIČAJA

Autor: Marina Balen, 19. 4. 2018.

31. LOVRAKOVI DANI KULTURE

LITERARNI OSTVARAJI

NIŽI RAZREDI

1. Neva Novak, 2. razred, Sobočki maškari, OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
  2. Marko Perković, 3. razred, Božićni običaji, III. OŠ Bjelovar
  3. Teo Hanžeković, 4. razred, Blago moga zavičaja, OŠ „Braća Radić“, Koprivnica
  4. Leonarda Vrbanić, 3. razred, Priča o baki Janici, OŠ Turanj, Karlovac
  5. Sara Gorupec, 4. razred, Kaj, OŠ Oroslavje

Za najbolju selekciju literarnih ostvaraja nižih razreda nagrađuje se OŠ TURANJ, KARLOVAC.

VIŠI RAZREDI

1. Ante Leonardo Šolić, 7. razred, Grmilo-sivalo, OŠ Neorić-Sutina, Neorić
  2. Leonardo Ivić, 5. razred, Čuvarica svjetlosti, OŠ u Đulovcu, PŠ Bastaji
  3. Jakob Trupković, 8. razred, Međimurske reči, OŠ Gornji Mihaljevec
  4. Regina Matić, 7. razred, Paška čipka, OŠ Mate Lovraka, Zagreb
  5. Andrea Džambo, 8. razred, Blago moga zavičaja, OŠ „Stjepan Radić“, Oprisavci

Za najbolju selekciju literarnih ostvaraja viših razreda nagrađuje se OŠ GORNJI MIHALJEVEC.

NOVINARSKI OSTVARAJI

1. Laura Bujan, 8.r.: Gizdavi seljaki – filmski junaki, Osnovna škola Draganići
  2. Gabriela Gazdek, 7.r.: Biti majka i žena blago je moga zavičaja, OŠ Molve
  3. Magdalena Grudenić, 5.r.: Zavičajnu baštinu čuvaju kulturno-umjetnička društva, Osnovna škola Ivanska
  4. Nina Franki, 8.r.: Nekad bilo, sad se spominjalo, Osnovna škola Vežica, Rijeka
  5. Borna Šestak, 8.r.: Rođenje je jedan od najljepših životnih trenutaka, OŠ Novi Marof

Za najbolju selekciju novinarskih ostvaraja nagrađuje se  Osnovna škola Draganići.

LIKOVNI OSTVARAJI

NIŽI RAZREDI:

1. SARA BRAVAR, 3. razred, OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Trviž
  2. EVA ZAMARIN, 2.a razred, OŠ J. Šižgorića, Šibenik
  3. LANA VUČIĆ, 3. razred, OŠ Turanj, Karlovac
  4. DUJE MARASOVIĆ, 4. razred, OŠ „Starigrad“, Starigrad-Paklenica
  5. ENA LUSAVEC, 2. razred, OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Za najbolju selekciju likovnih ostvaraja nižih razreda nagrađuje se OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Trviž.

VIŠI RAZREDI:

1. JULIJA BARIŠIĆ, 6. razred, OŠ Dore Pejačević, Našice
  2. IVA STOŽICKI, 7. razred, ČOŠ Jana Amosa Komenskog, Daruvar
  3. NIKA MATIĆ, 7. razred, OŠ Mate Lovraka, Zagreb
  4. MARIN SENJANIN, 7. razred, OŠ Ivan Duknović, Marina
  5. ELLA CAREK, 6. razred, OŠ „Braća Radić“ Koprivnica

Za najbolju selekciju selekcija likovnih ostvaraja viših razreda nagrađuje se ČOŠ Jana Amosa Komenskog, Daruvar.

ŠKOLE ZA UČENIKE S POSEBNIM POTREBAMA:

1. EDI SURIJAN, 6.OOS, Centar „Liče Faraguna“, Labin
  2. SANELA VIDMAR, 8. razred, Centar za odgoj i obrazovanje, Rijeka
  3. MARIJAN NEMEŠ, 7. razred, Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica
  4. EMANUEL SAINA, 2.OOS, Centar „Liče Faraguna“, Labin
  5. JAN KAHLINA, 8.r., Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice

NASLOVNICA ZBORNIKA „DAROVI DJETINJSTVA“

1. MARIJA FIŠTROVIĆ, 4.razred, OŠ Berek

Čestitamo svim sudionicima natječaja, a posebno nagrađenim učenicima i voditeljima. Nagrade će biti dodijeljene na Središnjoj manifestaciji LDK u četvrtak 7. lipnja 2018. godine.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu ( Job shadowing ). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr