Susret Predsjednice RH s najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije

Autor: Marina Balen, 17. 5. 2018.

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, učenici naše škole Iva Bjelić i Jakov Prebanić  sudjelovali su na susretu Predsjednice Republike Hrvatske s najuspješnijim učenicima Bjelovarsko-bilogorske županije i njihovim mentorima. Voditeljica učenika naše škole je bila njihova mentorica, učiteljica hrvatskog jezika, Ivana Ontl Horvat.

Iz Velikog  Grđevca  organiziranim smo prijevozom u 9.10 sati krenuli u Zagreb. Po protokolu smo točno u 12 sati stigli na Pantovčak pred Ured Predsjednice gdje je obavljena sigurnosna provjera. Zatim smo se zaputili u svečanu dvoranu gdje nas je u 13 sati   Predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović srdačno primila i zaželjela dobrodošlicu.

U svom govoru Predsjednica je učenicima osnovnih i srednjih škola, koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima u školskoj godini 2016./2017. postigli zapažene rezultate, čestitala na postignutome, te izrazila uvjerenje kako je pred njima još puno dobrih rezultata.

Predsjednica se osvrnula i na program „ŠKOLA ZA ŽIVOT“ te istaknula kako su u isti uključene čak tri škole s područja naše Županije. Bili smo izrazito ponosni činjenicom da je  i naša Osnovna škola Mate Lovraka iz Velikog Grđevca jedna od te tri eksperimentalne škole i osjećali izrazitu čast što smo njezini predstavnici. Predsjednica je također izrazila zadovoljstvo što je Županija pokrenula veliki projekt energetske obnove škola. Budući da smo škola koja je uključena i u ovaj projekt, s pravom možemo reći da smo mala škola koja ostvaruje velike uspjehe.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu ( Job shadowing ). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr