Susret Predsjednice RH s najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije

Autor: Marina Balen, 17. 5. 2018.

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, učenici naše škole Iva Bjelić i Jakov Prebanić  sudjelovali su na susretu Predsjednice Republike Hrvatske s najuspješnijim učenicima Bjelovarsko-bilogorske županije i njihovim mentorima. Voditeljica učenika naše škole je bila njihova mentorica, učiteljica hrvatskog jezika, Ivana Ontl Horvat.

Iz Velikog  Grđevca  organiziranim smo prijevozom u 9.10 sati krenuli u Zagreb. Po protokolu smo točno u 12 sati stigli na Pantovčak pred Ured Predsjednice gdje je obavljena sigurnosna provjera. Zatim smo se zaputili u svečanu dvoranu gdje nas je u 13 sati   Predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović srdačno primila i zaželjela dobrodošlicu.

U svom govoru Predsjednica je učenicima osnovnih i srednjih škola, koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima u školskoj godini 2016./2017. postigli zapažene rezultate, čestitala na postignutome, te izrazila uvjerenje kako je pred njima još puno dobrih rezultata.

Predsjednica se osvrnula i na program „ŠKOLA ZA ŽIVOT“ te istaknula kako su u isti uključene čak tri škole s područja naše Županije. Bili smo izrazito ponosni činjenicom da je  i naša Osnovna škola Mate Lovraka iz Velikog Grđevca jedna od te tri eksperimentalne škole i osjećali izrazitu čast što smo njezini predstavnici. Predsjednica je također izrazila zadovoljstvo što je Županija pokrenula veliki projekt energetske obnove škola. Budući da smo škola koja je uključena i u ovaj projekt, s pravom možemo reći da smo mala škola koja ostvaruje velike uspjehe.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr