MEĐUOPĆINSKI LIDRANO 2014.

Autor: Marina Balen, 27. 1. 2014.

Međuopćinski se Lidrano održao 21. siječnja 2014. u Osnovnoj školi Garešnica u Garešnici. Našu su školu predstavljale dramska te literarno – novinarska skupina u pratnji svojih voditeljica - Ane Nakani i Ivane Ontl Horvat.

Oko 7 i 45 sati zaputili smo se školskim automobilom i kombijem prema školi domaćinu gdje su nas dočekali naši učitelji -vodiči. Tog nas je dana nas pratila kiša, no naše raspoloženje nije bilo nimalo «kišovito». Nakon doručka smo krenuli prema Hrvatskom domu gdje je, u 9 sati i 30 minuta, trebao početi program.
Uz zvukove himne dočekale su nas zborašice iz Osnovne škole Garešnica. U sklopu smo programa imali prilike vidjeti i čuti: kazivanje poezije i monologa, izvješće Prosudbenog povjerenstva za literarni i novinarski izraz, dramsko-scenske igre, lutkarsku predstavu i recital. Bilo bi predugo da nabrajam svaku točku programa pa ću navesti samo škole sudionice: OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića iz Grubišnog Polja, PŠ Ivanovo Selo, OŠ Slavka Kolara iz Hercegovca, OŠ Berek iz Bereka, OŠ Garešnica iz Garešnice, PŠ Garešnički Brestovac, Kaniška Iva i Kapelica te OŠ Trnovitički Popovac iz Trnovitičkog Popovca.
Nakon ugodnog programa i nekoliko kratkih stanki za odmor uslijedilo je darivanje škola sudionica, a zatim ručak za goste, voditelje i učenike. Poslije ručka uslijedio je okrugli stol te izvješće Prosudbenog povjerenstva za scenski izraz.
Nakon podužeg iščekivanja rezultata u školskoj dvorani uz karaoke-party, već smo bili iscrpljeni i spremni za odlazak kući.
Prosudbeno je povjerenstvo odlučilo: na Županijskoj smotri Lidrano 2014. koja će se početkom veljače održati u Daruvaru, našu ćemo školu predstavljati Lora Polašek i ja, Iva Biškupić, u kategoriji literarnog i novinarskog izraza.
Kući smo se vratili oko pola pet sati sa zahvalnicama i priznanjima kao trajnom uspomenom na ovaj lijepi susret.
Iva Biškupić, 6. b

Našeg Lovru ni ozlijeđena ruka nije spriječila da nastupi na Lidranu sa svojom dramskom skupinom