TERENSKA NASTAVA UČENIKA OSMIH RAZREDA

Autor: Marina Balen, 20. 3. 2014.

Dana 12. ožujka 2014. godine mi, učenici osmih razreda Osnovne škole Mate Lovraka iz Velikog Grđevca, posjetili smo u pratnji svojih nastavnika Srednju školu Bartola Kašića u Grubišnom Polju. Došli smo u potrazi za informacijama o mogućnostima daljnjeg školovanja u njihovoj školi. Dočekao nas je nastavnik Ivan Novak te upoznao s poviješću Grubišnog Polja, životom i djelom Ivana Nepomuka Jemeršića i Bartola Kašića.

U školi nas je dočekao i pozdravio ravnatelj Jozo Matošević i pedagog Ivan Čegec. Nakon pozdravne riječi ravnatelja pogledali smo kratku prezentaciju o školi i obrazovnom programu. Ravnatelj nas je upoznao s radom učenika zadruge „Kockavica“ nakon čega smo obišli prostorije škole i sve specijalizirane radionice i laboratorije u kojima su nas dočekali nastavnici i učenici.

Uslijedio je posjet Vatrogasnog doma gdje su nas kuhari i konobari ugostiteljskog smjera dočekali s fritulama, a s ugostiteljskim programom su nas upoznali nastavnici Ivan Krajačić i Ivan Šoš.

Terenska nastava osmog razreda nastavljena je posjetom i obilaskom Spomen sobe Udruge dragovoljaca Domovinskog rata „Bilogora 91.“, Tvornice kontejnera Prima Tehničara, tvornicu Zagrebpetrol koja se bavi preradom rabljenog motornog ulja i pet - ambalaže.

Na kraju smo obilaska  izrazili svoje zadovoljstvo organizacijom terenske nastave i zahvalili se domaćinima.

Monika Pehaček, 8. b

« Travanj 2024 »