SREDIŠNJA MANIFESTACIJA 27. LDK

Autor: Marina Balen, 7. 7. 2014.

U petak, 06. lipnja 2014. održana je Središnja manifestacija 27. Lovrakovih dana kulture sa raznim sadržajima:

8,00  -  STRUČNI SKUP za učitelje i stručne suradnike s temom „Kako(p)ostati dobar učitelj- učitelj za novo doba“, moderatorica skupa je prof. Nikolina  Marinić, prof., Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar;predavači radionica su:  Marina Petković Liker, prof., Akademija dramskih umjetnosti Zagreb; mr. sc. Ivana Bašić; Nada Ivanović, prof. psihologije; Zoran Atlija, prof., Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar; Nikola Kovaček, prof., I. osnovna škola Bjelovar; Bojan Horvat, prof., Tehnička škola Bjelovar i Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar; Nikolina Marinić. Održano je uvodno predavanje i 4 radionice.

11,50 -   IZLOŽBA FOTOGRAFIJA CVJETNI KORZO u Domu kulture, koja je  prikazala niz fotografija Cvjetnog Korza koji se, sličan današnjem, u prošlosti održavao nekih tridesetak godina u Velikom Grđevcu. Izložba je nastala u suradnji Romana Dautanca iz Kućnog teatra Škripzikl i naše škole.

12,00  -  KULTURNI PROGRAM u kojem su nastupili Klapa Bjelovar, Kućni teatar                     Škripzikl i LDK (Lijepe domaće kudovke), KUD Mato Lovrak, te naša škola sa Dramskom družinom i malim KUD-om.

Najvažniji događaj Središnje manifestacije i Lovrakovih dana je dodjela nagrade učenicima za najbolje novinarske, literarne i likovne ostvaraje i dodjela Državne nagrade „Mato Lovrak“ za najbolji dječji roman u 2013.  godini, koju je ove godine zaslužila Ivana Guljašević svojim romanom Moja slavna prijateljca.

Zahvaljujem svima koji su sudjelovali i pomagali u organizaciji i provedbi 27. Lovrakovih dana kulture.

Ivana Pavlečić, ravnateljica škole

Priloženi dokumenti: