NATJEČAJI - 28. LOVRAKOVI DANI KULTURE

Autor: Ivana Pavlečić, 29. 1. 2015.

Izvršni odbor LOVRAKOVIH DANA KULTURE raspisuje

N  A  T  J  E  Č  A  J

za književnu Nagradu «Mato Lovrak»

za dječji roman

Pozivamo izdavače i autore da sudjeluju u natječaju za književnu Nagradu

«MATO LOVRAK» za dječji roman.

Nagrada se dodjeljuje za najuspješniji dječji roman prvi put tiskan u 2014. godini na hrvatskom jeziku u Republici Hrvatskoj ili inozemstvu.

Nagrada će biti dodijeljena na završnoj svečanosti 28. LOVRAKOVIH DANA KULTURE u Velikom Grđevcu, 29. svibnja 2015. godine i objavljena na internetskim stranicama škole

os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr.

Na natječaj treba poslati sedam primjeraka knjiga zaključno do 13. ožujka 2015. godine na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA MATE LOVRAKA

(za Nagradu «MATO LOVRAK»)

Trg Mate Lovraka 11

43270 Veliki Grđevac

Izvršni odbor LDK

Izvršni odbor LOVRAKOVIH DANA KULTURE raspisuje

za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika

osnovnih škola Republike Hrvatske na temu:

Zašto volim svoj zavičaj

1. Svaka škola samostalno organizira sudjelovanje učenika u natječaju.
  2. Škola samostalno odlučuje koje će ostvaraje poslati na natječaj.
  3. Škola može na natječaj poslati 5 literarnih i 5 likovnih ostvaraja nižih razreda te 5 literarnih, 5 novinarskih i 5 likovnih ostvaraja viših razreda.

Škola može poslati i 5 prijedloga za naslovnicu zbornika DAROVI  DJETINJSTVA (formata 13x24 cm, boja) u kojem će biti objavljeni najbolji ostvaraji.

Literarni i novinarski ostvaraji  šalju se u pisanom obliku i snimljeni na CD/DVD mediju.

Za likovno stvaralaštvo moguće su likovne  tehnike po slobodnom izboru.

1. Na uratku označiti naziv škole, ime učitelja, ime učenika, razred, kategoriju (literarni, novinarski ili likovni ostvaraj s likovnom tehnikom) - pisano na računalu.
  2. Nagrade će se dodijeliti za 3 najbolja ostvaraja iz svake kategorije i za najbolju selekciju te

će autori biti pozvani na dodjelu nagrada, 29. svibnja 2015. na središnjoj manifestaciji 28. LDK. Tada će biti predstavljen zbornik DAROVI  DJETINJSTVA, koji sadrži najuspješnije učeničke ostvaraje pristigle na Natječaj.

1. Prijavitelji se obvezuju da će autorska prava prikazivanja i tiskanja ustupiti bez naknade. Učenički radovi se ne vraćaju.
  2. Ostvaraje treba poslati do 13. ožujka 2015. godine na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA MATE LOVRAKA

Povjerenstvo za organizaciju natječaja LDK