Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije

Autor: Marina Balen, 5. 5. 2017.

U četvrtak, 4. svibnja 2017. godine u Srednjoj školi Bartola Kašića u Grubišnom Polju, s početkom u 10 sati, održana je Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije. Na smotri se predstavilo 13 učeničkih zadruga naše županije. Pozdravni govor održali su ravnatelj škole domaćina Jozo Matošević, voditeljica Podružnice HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije Valna Bastijančić Erjavec i gradonačelnik Grubišnog Polja Zlatko Mađeruh.

Zadruge su se predstavile ručnim i praktičnim radovima svojih zadrugara, a svi zainteresirani posjetitelji mogli su kupiti nešto od ponuđenih radova. Učeničku zadrugu Družba Pere Kvržice iz Velikog Grđevca predstavljale su  učenice 7.a razreda Iva Bjelić i Petra Primorac i njihova voditeljica, učiteljica likovne kulture Anita Res.

Prvo mjesto na smotri osvojila je učenička zadruga „Oblak“ iz II. osnovne škole Bjelovar, drugo mjesto učenička zadruga „Petica“ iz V. osnovne škole Bjelovar, dok je treće mjesto osvojila učenička zadruga „Sa srcem“ iz Osnovne škole Rovišće. Prvoplasirana zadruga natjecat će se i na  Državnoj smotri učeničkog zadrugarstva.

Iva Komljenović i Josipa Primorac, 6.r.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr