Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije

Autor: Marina Balen, 5. 5. 2017.

U četvrtak, 4. svibnja 2017. godine u Srednjoj školi Bartola Kašića u Grubišnom Polju, s početkom u 10 sati, održana je Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije. Na smotri se predstavilo 13 učeničkih zadruga naše županije. Pozdravni govor održali su ravnatelj škole domaćina Jozo Matošević, voditeljica Podružnice HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije Valna Bastijančić Erjavec i gradonačelnik Grubišnog Polja Zlatko Mađeruh.

Zadruge su se predstavile ručnim i praktičnim radovima svojih zadrugara, a svi zainteresirani posjetitelji mogli su kupiti nešto od ponuđenih radova. Učeničku zadrugu Družba Pere Kvržice iz Velikog Grđevca predstavljale su  učenice 7.a razreda Iva Bjelić i Petra Primorac i njihova voditeljica, učiteljica likovne kulture Anita Res.

Prvo mjesto na smotri osvojila je učenička zadruga „Oblak“ iz II. osnovne škole Bjelovar, drugo mjesto učenička zadruga „Petica“ iz V. osnovne škole Bjelovar, dok je treće mjesto osvojila učenička zadruga „Sa srcem“ iz Osnovne škole Rovišće. Prvoplasirana zadruga natjecat će se i na  Državnoj smotri učeničkog zadrugarstva.

Iva Komljenović i Josipa Primorac, 6.r.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr