Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu“

Autor: Marina Balen, 8. 5. 2017.

Školarci osam osnovnih škola s područja Bjelovarske-bilogorske županije ovih su dana sudjelovali na županijskom natjecanju „Sigurno u prometu“ održanom u školsko-športskoj dvorani IV. osnovne škole Bjelovar. Riječ je o učenicima OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac, 3. OŠ Bjelovar, 1. OŠ Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Sirač koji su pokazali svoje poznavanje prometnih popisa i sigurnosnih pravila, ali i spretnost tijekom vožnje biciklom na poligonu s postavljenim preprekama.

Ekipno je prvo mjesto osvojila OŠ Mirka Pereša Kapela, druga je bila OŠ Velika Pisanica, a treća OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. Kada je riječ o kategoriji djevojčica najbolja je bila Nikolina Tadić, učenica OŠ Mirka Periša Kapela, dok je drugo mjesto osvojila Lana Tutić, učenica OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. U kategoriji dječaka prvo mjesto je osvojio Marko Knežević iz OŠ Mirka Periša Kapela, a drugo mjesto Tibor Brestovac iz OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac.

Ovih četvero najuspješnijih natjecatelja sa svojim mentorima predstavljat će natjecateljsku ekipu Bjelovarske-bilogorske županije na državnoj prometno edukativnoj akciji „Sigurno  u prometu“ koja će se održati krajem svibnja u Zadru. smiley

JOSIPA PRIMORAC , 6.r.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr