REZULTATI NATJEČAJA ZA NAJBOLJE LITERARNE, NOVINARSKE I LIKOVNE OSTVARAJE NA TEMU BLAGO MOGA ZAVIČAJA

Autor: Marina Balen, 19. 4. 2018.

31. LOVRAKOVI DANI KULTURE

LITERARNI OSTVARAJI

NIŽI RAZREDI

1. Neva Novak, 2. razred, Sobočki maškari, OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
  2. Marko Perković, 3. razred, Božićni običaji, III. OŠ Bjelovar
  3. Teo Hanžeković, 4. razred, Blago moga zavičaja, OŠ „Braća Radić“, Koprivnica
  4. Leonarda Vrbanić, 3. razred, Priča o baki Janici, OŠ Turanj, Karlovac
  5. Sara Gorupec, 4. razred, Kaj, OŠ Oroslavje

Za najbolju selekciju literarnih ostvaraja nižih razreda nagrađuje se OŠ TURANJ, KARLOVAC.

VIŠI RAZREDI

1. Ante Leonardo Šolić, 7. razred, Grmilo-sivalo, OŠ Neorić-Sutina, Neorić
  2. Leonardo Ivić, 5. razred, Čuvarica svjetlosti, OŠ u Đulovcu, PŠ Bastaji
  3. Jakob Trupković, 8. razred, Međimurske reči, OŠ Gornji Mihaljevec
  4. Regina Matić, 7. razred, Paška čipka, OŠ Mate Lovraka, Zagreb
  5. Andrea Džambo, 8. razred, Blago moga zavičaja, OŠ „Stjepan Radić“, Oprisavci

Za najbolju selekciju literarnih ostvaraja viših razreda nagrađuje se OŠ GORNJI MIHALJEVEC.

NOVINARSKI OSTVARAJI

1. Laura Bujan, 8.r.: Gizdavi seljaki – filmski junaki, Osnovna škola Draganići
  2. Gabriela Gazdek, 7.r.: Biti majka i žena blago je moga zavičaja, OŠ Molve
  3. Magdalena Grudenić, 5.r.: Zavičajnu baštinu čuvaju kulturno-umjetnička društva, Osnovna škola Ivanska
  4. Nina Franki, 8.r.: Nekad bilo, sad se spominjalo, Osnovna škola Vežica, Rijeka
  5. Borna Šestak, 8.r.: Rođenje je jedan od najljepših životnih trenutaka, OŠ Novi Marof

Za najbolju selekciju novinarskih ostvaraja nagrađuje se  Osnovna škola Draganići.

LIKOVNI OSTVARAJI

NIŽI RAZREDI:

1. SARA BRAVAR, 3. razred, OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Trviž
  2. EVA ZAMARIN, 2.a razred, OŠ J. Šižgorića, Šibenik
  3. LANA VUČIĆ, 3. razred, OŠ Turanj, Karlovac
  4. DUJE MARASOVIĆ, 4. razred, OŠ „Starigrad“, Starigrad-Paklenica
  5. ENA LUSAVEC, 2. razred, OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Za najbolju selekciju likovnih ostvaraja nižih razreda nagrađuje se OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Trviž.

VIŠI RAZREDI:

1. JULIJA BARIŠIĆ, 6. razred, OŠ Dore Pejačević, Našice
  2. IVA STOŽICKI, 7. razred, ČOŠ Jana Amosa Komenskog, Daruvar
  3. NIKA MATIĆ, 7. razred, OŠ Mate Lovraka, Zagreb
  4. MARIN SENJANIN, 7. razred, OŠ Ivan Duknović, Marina
  5. ELLA CAREK, 6. razred, OŠ „Braća Radić“ Koprivnica

Za najbolju selekciju selekcija likovnih ostvaraja viših razreda nagrađuje se ČOŠ Jana Amosa Komenskog, Daruvar.

ŠKOLE ZA UČENIKE S POSEBNIM POTREBAMA:

1. EDI SURIJAN, 6.OOS, Centar „Liče Faraguna“, Labin
  2. SANELA VIDMAR, 8. razred, Centar za odgoj i obrazovanje, Rijeka
  3. MARIJAN NEMEŠ, 7. razred, Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica
  4. EMANUEL SAINA, 2.OOS, Centar „Liče Faraguna“, Labin
  5. JAN KAHLINA, 8.r., Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice

NASLOVNICA ZBORNIKA „DAROVI DJETINJSTVA“

1. MARIJA FIŠTROVIĆ, 4.razred, OŠ Berek

Čestitamo svim sudionicima natječaja, a posebno nagrađenim učenicima i voditeljima. Nagrade će biti dodijeljene na Središnjoj manifestaciji LDK u četvrtak 7. lipnja 2018. godine.

« Svibanj 2018 »

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr