GLOBE PROGRAM

Globe učitelji: Zdenka Štefulinac, Damir Štefulinac, Marina Balen, Marija Hosi
Globe učenici: 65 učenika naše škole

USPJESI GLOBE-a

U obitelji Globovaca naša se škola uključila 2000. godine kada smo osnovali tri postaje i poslali prve podatke na GLOBE server u SAD.
         Na meteorološkoj postaji svakodnevno mjerimo: temperaturu zraka(minimalnu, trenutnu, maksimalnu), tlak zraka, padaline, temperaturu tla na 10 cm i 5 cm, tipove oblaka i postotak naoblake. Na hidrološkoj postaji mjerimo toplinu vode, njezinu prozirnost i PH vode. Biološko-fenološku postaju posjećujemo 2 puta godišnje u vrijeme pupanja drveća. Tada izmjerimo visinu stabala i obujam debla. Sve dobivene podatke šaljemo preko interneta u SAD.
         Za svoj rad dobili smo brojna priznanja iz SAD-a, ali i iz našeg GLOBE centra pri Agenciji za odgoj i obrazovanje koja nas redovito poziva na državne susrete GLOBE škola Republike Hrvatske.
         Uz pomoć Općine Veliki Grđevac i grđevačke šumarije, Globovci su pokrenuli nekoliko projekata. Među najvažnijim projektima je sadnja Arboretuma kao nastavak parka u centru mjesta.
         Od 2003. godine u školi je pokrenut projekt S'COOL koji radimo u suradnji s NASA-om. Svakodnevno u Nasin centar šaljemo meteorološke podatke prikupljene na našem području.  Podatke mjere učenici onog trenutka kada je Nasin satelit iznad Velikog Grđevca. Važno je spomenuti da vrijeme mjerenja mora biti točno u određenom trenutku, dozvoljeno je samo 5 minuta odstupanja.
        Uloženi trud nije ostao bez uspjeha. Nekoliko godina uzastopno naša je škola među prvima u Europi i među najboljima u svijetu. Ovi uspjesi potvrđuju opravdanost pokretanja ovakvih i sličnih projekata.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr