GLOBE PROGRAM

Globe učitelji: Zdenka Štefulinac, Damir Štefulinac, Marina Balen, Marija Hosi
Globe učenici: 65 učenika naše škole

USPJESI GLOBE-a

U obitelji Globovaca naša se škola uključila 2000. godine kada smo osnovali tri postaje i poslali prve podatke na GLOBE server u SAD.
         Na meteorološkoj postaji svakodnevno mjerimo: temperaturu zraka(minimalnu, trenutnu, maksimalnu), tlak zraka, padaline, temperaturu tla na 10 cm i 5 cm, tipove oblaka i postotak naoblake. Na hidrološkoj postaji mjerimo toplinu vode, njezinu prozirnost i PH vode. Biološko-fenološku postaju posjećujemo 2 puta godišnje u vrijeme pupanja drveća. Tada izmjerimo visinu stabala i obujam debla. Sve dobivene podatke šaljemo preko interneta u SAD.
         Za svoj rad dobili smo brojna priznanja iz SAD-a, ali i iz našeg GLOBE centra pri Agenciji za odgoj i obrazovanje koja nas redovito poziva na državne susrete GLOBE škola Republike Hrvatske.
         Uz pomoć Općine Veliki Grđevac i grđevačke šumarije, Globovci su pokrenuli nekoliko projekata. Među najvažnijim projektima je sadnja Arboretuma kao nastavak parka u centru mjesta.
         Od 2003. godine u školi je pokrenut projekt S'COOL koji radimo u suradnji s NASA-om. Svakodnevno u Nasin centar šaljemo meteorološke podatke prikupljene na našem području.  Podatke mjere učenici onog trenutka kada je Nasin satelit iznad Velikog Grđevca. Važno je spomenuti da vrijeme mjerenja mora biti točno u određenom trenutku, dozvoljeno je samo 5 minuta odstupanja.
        Uloženi trud nije ostao bez uspjeha. Nekoliko godina uzastopno naša je škola među prvima u Europi i među najboljima u svijetu. Ovi uspjesi potvrđuju opravdanost pokretanja ovakvih i sličnih projekata.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr