Sajam kreativnosti

SAJAM KREATIVNOSTI

Autor: Marina Balen, 22. 5. 2016. 08:11

U subotu 21. svibnja 2016. godine održan je Sajam kreativnosti. Sajam kreativnosti je projekt OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu,  pokrenut 2006. godine. Ovogodišnji  Sajam kreativnosti, deseti po redu, održan je u Lovrakovom centru kulture pod pokroviteljstvom Općine Veliki Grđevac. Sajam kreativnosti prerastao je u tradicionalnu manifestaciju Lovrakovih dana kulture. Svake godine sadržaji su sve bogatiji, a izlagači sve brojniji pa je Sajam prerastao u izložbu rukotvorina i promidžbu seoskog turizma i tako postao jedan od značajnih turističkih manifestacija Bjelovarko-bilogorske županije. Na Sajmu je sudjelovalo 24 izlagača, a izloženo je preko 300 rukotvorina. Mještani naše Općine prezentirali su i svoje EKO-proizvode. Sajam je bio izložbeno-prodajnog karaktera.

Na otvaranju Sajma nazočne je pozdravila ravnateljica škole u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, a u ime Općine Veliki Grđevac načelnik Marijan Dautanac. Održan je kulturni program u kojem su nastupile Mažoretkinje grada Grubišnog Polja, KUD „Mato Lovrak“, Veliki Grđevac, KUD Ilova, Češka obec Bjelovar, Matica umirovljenika Veliki Grđevac, te glumci kućnog teatra „Škripzikl“ iz Velikog Grđevca.

Na sajmu je sudjelovala likovna kolonija te su polaznici kolonije slikarskim tehnikama prikazali ljepote Lovrakovog centra, a  konjička udruga Dorat pokazala je jahanjem i vožnjom svoje ljubimce i ljepotane, što je posebno razveselilo djecu. Na sajmu je sudjelovalo i kipar Dražen Kuharović koji je izrađivao kiparske eksponate simbola Lovrakovog centra. Nositeljica organizacije Sajma kreativnosti je Marija Čičak, učiteljica OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu i Igor Đurek, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine u Velikom Grđevcu.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr