Sajam kreativnosti

SAJAM KREATIVNOSTI

Autor: Marina Balen, 22. 5. 2016.

U subotu 21. svibnja 2016. godine održan je Sajam kreativnosti. Sajam kreativnosti je projekt OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu,  pokrenut 2006. godine. Ovogodišnji  Sajam kreativnosti, deseti po redu, održan je u Lovrakovom centru kulture pod pokroviteljstvom Općine Veliki Grđevac. Sajam kreativnosti prerastao je u tradicionalnu manifestaciju Lovrakovih dana kulture. Svake godine sadržaji su sve bogatiji, a izlagači sve brojniji pa je Sajam prerastao u izložbu rukotvorina i promidžbu seoskog turizma i tako postao jedan od značajnih turističkih manifestacija Bjelovarko-bilogorske županije. Na Sajmu je sudjelovalo 24 izlagača, a izloženo je preko 300 rukotvorina. Mještani naše Općine prezentirali su i svoje EKO-proizvode. Sajam je bio izložbeno-prodajnog karaktera.

Na otvaranju Sajma nazočne je pozdravila ravnateljica škole u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, a u ime Općine Veliki Grđevac načelnik Marijan Dautanac. Održan je kulturni program u kojem su nastupile Mažoretkinje grada Grubišnog Polja, KUD „Mato Lovrak“, Veliki Grđevac, KUD Ilova, Češka obec Bjelovar, Matica umirovljenika Veliki Grđevac, te glumci kućnog teatra „Škripzikl“ iz Velikog Grđevca.

Na sajmu je sudjelovala likovna kolonija te su polaznici kolonije slikarskim tehnikama prikazali ljepote Lovrakovog centra, a  konjička udruga Dorat pokazala je jahanjem i vožnjom svoje ljubimce i ljepotane, što je posebno razveselilo djecu. Na sajmu je sudjelovalo i kipar Dražen Kuharović koji je izrađivao kiparske eksponate simbola Lovrakovog centra. Nositeljica organizacije Sajma kreativnosti je Marija Čičak, učiteljica OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu i Igor Đurek, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine u Velikom Grđevcu.