HUMANITARNA AKCIJA „DJEČJE MILOSRĐE“

Autor: Marina Balen, 21. 11. 2016.

Dragi učenici i učitelji, bliži se Božić, blagdan ljubavi, mira, blagoslova. Uvijek težimo uoči toga blagdana biti bolji ljudi jedni prema drugima te češće činiti dobra djela, djela milosrđa. Najljepša su djela ona koja se čine čista i iskrena srca, a takva srca imaju ponajviše djeca. Ove ćemo godine pokazati koliko su velika naša srca! Pozivam sve učenike i učitelje da se uključe u humanitarnu akciju „Dječje milosrđe“. Humanitarnom akcijom bismo pomogli drugima potrebitima, ali i razveselili ih prije i za vrijeme Božića.
         U akciju se mogu uključiti učenici i učitelji. Kako? Sve što trebamo učiniti je pronaći kod kuće igračku koja već neko vrijeme stoji i čeka na igranje. Sigurno svatko ima barem jednu takvu igračku. Igračku možete donijeti u školu. Kada sakupimo igračke, poslat ćemo onima kojima više trebaju nego nama jer nemaju priliku imati takve igračke ili se nemaju priliku bezbrižno igrati. Slat ćemo djeci koja su na liječenju u bolnici ili koja žive u različitim domovima. Na taj ćemo ih način razveseliti, pokazati da mislimo na njih, da nisu sama i da uvijek treba činiti dobro svakome čovjeku. Već od sutra možete početi nositi igračke u školu i predati ih svojima učiteljima, razrednicima ili vjeroučiteljici Heleni Marijan. Igračke ćemo sakupljati dva tjedna, dakle do 5. prosinca.

Helena Marijan, vjeroučiteljica

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr