UZ "Družba Pere Kvržice"

Naše dosadašnje važne aktivnosti

Od kad zadruga postoji sudjelujemo redovito na županijskim smotrama, a dvije godine za redom smo sudjelovali i na Državnim smotrama. 2018. godine smo nominirali proizvod „Lovrakov sat“ za titulu najproizvoda na Državnoj smotri u Vinkovcima. Bili smo ponosni jer je „Lovrakov sat“ ušao u izbor najproizvoda učeničkih zadruga na Državnoj smotri. 2019. godine nismo mogli prijaviti proizvod s kojim smo se predstavljali na Državnoj smotri kao najproizvod jer to pravila Državne smotre ne dozvoljavaju, ali smo bili ponovno ponosni što možemo opet sudjelovati na Državnoj smotri u Vinkovcima. Svake godine sudjelujemo na Sajmu kreativnosti u našem Velikom Grđevcu, a 2019. godine smo proširili našu aktivnost te smo sudjelovali i u Grubišnom Polju na Kukuruzijadi i na Sajmu sira. Svaki naš iskorak iz škole na novim manifestacijama je bio značajan jer smo pokazali posjetiteljima što i kako radimo te smo ih upoznali s našom zadrugom i našim rukotvorinama u koje ulažemo velik trud.

UZ "Družba Pere Kvržice"

Osnivanje zadruge smiley

Izgradnjom Lovrakovog centra, osmišljavanjem Staze prijatelja prirode, Lovrakove spomen-sobe te manifestacije Lovrakovih dana kulture javila se potreba za osnivanjem zadruge. Tako je naša zadruga „Družba Pere Kvržice“ počela s radom 03. 02. 2011. tj. izradom brenda i suvenira mjesta. Veliki Grđevac posjećuje sve više učenika i učitelja, ali ljudi i ostalih profesija koji su zainteresirani kako za navedene sadržaje tako i za druge zanimljivosti mjesta i okolice. Naše sekcije u sklopu Zadruge rade aktivno tijekom cijele godine, a naročito pojačano rade za vrijeme obilježavanja blagdana, značajnijih nadnevaka i Lovrakovih dana kulture.

Ustrojstvo i plan  rada zadruge smiley

Naša Zadruga trenutno broji 54 člana. Većina članova aktivno radi stalno tijekom cijele godine, a samo manji broj se uključi povremeno. Zadruga ima 6 sekcija. Svaka sekcija ima svoj plan i program rada te prema njemu djeluje i realizira postavljene ciljeve i zadaće.

SKUPŠTINA ZADRUGE – SVI NAŠI ČLANOVI

ZADRUŽNO STRUČNO VIJEĆE

STRUČNI VODITELJI  ZADRUGE

STRUČNI VODITELJI SEKCIJA

1. Marina  Balen

2. Ankica Marijan

3. Mateja Sukalac

1. Marina  Balen – radionica SALVETNA    TEHNIKA

2. Ankica Marijan – sekcija VEZILJE

3. Mateja Sukalac – sekcija začinskog bilja MASLAČAK

4. Marija Čičak – radionica SPRETNE RUKE

5. Ana Ljubičić –  radionica IZRADA SUVENIRA I  UPORABNIH PREMETA

6. Damir Štefulinac – FOTO-KINO sekcija

Plan rada zadruge izrađuje se na temelju prijedloga programa slobodnih aktivnosti za tekuću školsku godinu koju su izradili voditelji slobodnih aktivnosti UZ, na povoljnim uvjetima za dugoročan razvoj učeničke zadruge, razmjeni iskustava drugih škola, procjeni spremnosti ekipe za timski rad i inoviranje, razvijanju partnerskih odnosa s vanjskim suradnicima, samovrednovanja, samodokazivanja, postignuća i rezultata.

Struktura zadružnog odbora i sudjelovanje mladih zadrugara u provođenju i realizaciji zadaće naše zadruge smiley

UPRAVA ZADRUGE

ZADRUŽNI ODBOR

PREDSJEDNIK

TAJNIK

1. Čičak Marija, učiteljica

2. Ana Ljubičić, učiteljica

3. Valentina Prebanić, roditelj

4. Igor Đurek, predstavnik općine

5. Ana Marija Sabo, učenica

6. Vedrana Radonić, učenica

Ivana Pavlečić, ravnateljica

Ana Ljubičić- zamjenik

predsjednika

Olivera Benić,

pedagoginja

Predstavnici mladih zadrugara sa svim ostalim članovima aktivno sudjeluju na sjednicama Zadružnog odbora u donošenju svih odluka, a svi voditelji sekcija i ostali članovi Zadruge provode plan i program rada zadruge te svojom kreativnošću, kompetencijama, različitim vještinama i marljivim radom ga realiziraju i tako ostvaruju  zacrtan ciljeve i zadatke.

Priloženi dokumenti:
LJETOPIS.pdf