UZ "Družba Pere Kvržice"

Osnivanje zadruge smiley

Izgradnjom Lovrakovog centra, osmišljavanjem Staze prijatelja prirode, Lovrakove spomen-sobe te manifestacije Lovrakovih dana kulture javila se potreba za osnivanjem zadruge. Tako je naša zadruga „Družba Pere Kvržice“ počela s radom 03. 02. 2011. tj. izradom brenda i suvenira mjesta. Veliki Grđevac posjećuje sve više učenika i učitelja, ali ljudi i ostalih profesija koji su zainteresirani kako za navedene sadržaje tako i za druge zanimljivosti mjesta i okolice. Naše sekcije u sklopu Zadruge rade aktivno tijekom cijele godine, a naročito pojačano rade za vrijeme obilježavanja blagdana, značajnijih nadnevaka i Lovrakovih dana kulture.

Ustrojstvo i plan  rada zadruge smiley

Naša Zadruga trenutno broji 54 člana. Većina članova aktivno radi stalno tijekom cijele godine, a samo manji broj se uključi povremeno. Zadruga ima 6 sekcija. Svaka sekcija ima svoj plan i program rada te prema njemu djeluje i realizira postavljene ciljeve i zadaće.

SKUPŠTINA ZADRUGE – SVI NAŠI ČLANOVI

ZADRUŽNO STRUČNO VIJEĆE

STRUČNI VODITELJI  ZADRUGE

STRUČNI VODITELJI SEKCIJA

1. Marina  Balen

2. Ankica Marijan

3. Mateja Sukalac

1. Marina  Balen – radionica SALVETNA    TEHNIKA

2. Ankica Marijan – sekcija VEZILJE

3. Mateja Sukalac – sekcija začinskog bilja MASLAČAK

4. Marija Čičak – radionica SPRETNE RUKE

5. Ana Ljubičić –  radionica IZRADA SUVENIRA I  UPORABNIH PREMETA

6. Damir Štefulinac – FOTO-KINO sekcija

Plan rada zadruge izrađuje se na temelju prijedloga programa slobodnih aktivnosti za tekuću školsku godinu koju su izradili voditelji slobodnih aktivnosti UZ, na povoljnim uvjetima za dugoročan razvoj učeničke zadruge, razmjeni iskustava drugih škola, procjeni spremnosti ekipe za timski rad i inoviranje, razvijanju partnerskih odnosa s vanjskim suradnicima, samovrednovanja, samodokazivanja, postignuća i rezultata.

Struktura zadružnog odbora i sudjelovanje mladih zadrugara u provođenju i realizaciji zadaće naše zadruge smiley

UPRAVA ZADRUGE

ZADRUŽNI ODBOR

PREDSJEDNIK

TAJNIK

1. Čičak Marija, učiteljica

2. Ana Ljubičić, učiteljica

3. Valentina Prebanić, roditelj

4. Igor Đurek, predstavnik općine

5. Ana Marija Sabo, učenica

6. Vedrana Radonić, učenica

Ivana Pavlečić, ravnateljica

Ana Ljubičić- zamjenik

predsjednika

Olivera Benić,

pedagoginja

Predstavnici mladih zadrugara sa svim ostalim članovima aktivno sudjeluju na sjednicama Zadružnog odbora u donošenju svih odluka, a svi voditelji sekcija i ostali članovi Zadruge provode plan i program rada zadruge te svojom kreativnošću, kompetencijama, različitim vještinama i marljivim radom ga realiziraju i tako ostvaruju  zacrtan ciljeve i zadatke.

Priloženi dokumenti:
LJETOPIS.pdf

PROJEKT - "PEĆ ZA KERAMIKU"

Autor: Marina Balen, 31. 10. 2013. 11:17

OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac ostvarila je projekt „Nabava peći za keramiku“ za potrebe rada Učeničke zadruge ''Družba Pere Kvržice'' i škole. Projekt su financirali Ministarstvo poduzetništva i obrta  (odobreni projekt mjere ''Obrazovanje za poduzetništvo'' za 2012. godinu, Projektna aktivnost  D1.3 „Učenička zadruga i učeničko poduzeće“) u iznosu od 10.000,00 kn i Općina Veliki Grđevac u iznosu od 8.000,00 kn.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr