Igre družbe Pere Kvržice

IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE

Autor: Marina Balen, 20. 5. 2016. 07:56

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture 17. svibnja 2016. godine označile su su   Igre družbe Pere Kvržice. Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor, mali folklor, sportska točka 2. razreda i plesačice. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac i zamjenica župana češke nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici učeničkog vijeća Ani Mariji Krmela uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom  za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture.

Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici šest škola, ukupno 12 ekipa sa područja Bjelovarko-bilogorske županije, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama skakanja u vrećama, potezanje konopa, poznavanja Lovrakovih djela i puhanja balona. Prvo mjesto i prijelazni pehar u kategoriji djevojčice osvojile su učenice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, a u kategoriji dječaci osvojili su učenici OŠ Berek.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC (POTOČIĆI)

1. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ IVANA NEPOMUKA JEMEŠIĆA, GRUBIŠNO POLJE,  (VLAKIĆI)

3. OŠ VELIKA PISANICA (ZADRUGARI)

3. ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE, KONČANICA (MLINIĆI)

Rezultati natjecanja

POZIV ZA PRIJAVU - IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Balen, 15. 4. 2016. 19:06

Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac već desetu godinu za redom organizira Igre družba Pere Kvržice. Igre će biti sastavni dio 29. Lovrakovih dana kulture, a održat će se u utorak, 17. svibnja 2016. godine u ŠRC Kukavica.

Želja nam je da se učenici i učenice prvih, drugih , trećih i četvrtih razreda uključe u športsko natjecanje i postanu sudionici ove veoma značajne kulturne manifestacije.

U privitku Vam dostavljamo bilten Igara u kojemu su navedene sve potrebne informacije i obavijesti o športskim disciplinama, te obvezama organizatora i škola učesnica.

Za sve dodatne informacije obratite se na broj telefona 043/ 461 – 021 ili 099/ 578 -5063

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr