Obavijesti školske knjižnice

Dani Đure Sudete

Autor: Biljana Barišić Mudri, 10. 5. 2017. 09:33

Dana 26. travnja 2017.g. Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac obilježila je 90. obljetnicu smrti Đure Sudete.

Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje - 22.4.

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:51

Dana 24.travnja 2017.godine u organizaciji učiteljice Ljerke Vodopije i školske knjižničarke Biljane Barišić Mudri obilježili smo  Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje s učenicima prvog razreda. Učenici su nakratko napustili svoje školske klupe i sudjelovali u aktivnostima upravo na školskom dvorištu.

Najdraže knjige iz projekta

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:36

Jan Bažulj

Sanel Begović

Darin Bosanac

Valentina Ditrih

Petra Đuričić

Ivan Filipović

Ema Legin

Nikola Podcrnčić

Gabriela i Daniel Procek

Anamarija Pečar

Ivan Nađ

Matias Matić

Počelo je ...

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 09:20

Učenik Jan Bažulj prvi je dobio naprtnjaču s knjigama. Svoje oduševljenje ovim projektom prenio je i na ostatak razreda čitajući pred njima svoje dojmove o knjigama i čitanju u okružju svoje obitelji.

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Autor: Biljana Barišić Mudri, 6. 2. 2017. 08:52

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Dana 1. veljače 2017. počeo je projekt ,,Čitamo mi, u obitelji svi'' u kojem sudjeluju učenici 3. razreda i njihovi roditelji, razrednica Ana Nakani i školska knjižničarka. Projekt je osmislila Hrvatska mreža školskih knjižnica i odvija se u više od 140 škola u Hrvatskoj, a naša škola već šestu godinu zaredom sudjeluje u ovome projektu. Središnja faza projekta je putovanje ,,knjižnične naprtnjače'': učenici svojim kućama nose ruksak s 8 knjiga iz različitih područja (roman za odrasle, slikovnice za najmlađe, zbirke kratkih priča…) i nekoliko dana s članovima obitelji uživaju u zajedničkom čitanju. Svoje dojmove će upisivati u bilježnicu dojmova koje će u školi podijeliti s ostalim učenicima u razredu. Na kraju projekta objavljuju se najljepši dojmovi učenika na razini svih škola koje su sudjelovale u projektu. Kvalitetu i korist ovog projekta prepoznala je i Općina Veliki Grđevac koja je osigurala novac za kupnju knjiga i omogućila sudjelovanje u projektu. Sve detaljnije informacije o projektu, kao i tjedne dojmove naših učenika moći ćete pratiti na internetskoj stranici naše škole (poveznica na Školsku knjižnicu).

Odabrane knjige za ovogodišnji projekt:

1.            Djed Mraz dimnjačar

2.            Moj striček autobusac

3.            Sva je priroda divlja i surova

4.            Mama Mu u knjižnici

5.            Izumi i otkrića

6.            Kako pomoći klincima da si sami pomognu

7.            Vjerovali ili ne!

8.            100 znanstvenika koji su promijenili svijet

E-katalog

Autor: Biljana Barišić Mudri, 15. 9. 2014. 10:57

Mrežni katalog školske knjižnice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac možete otvoriti i pretraživati klikom na ikonu.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr