Obavijesti školske knjižnice

Dani Đure Sudete

Autor: Biljana Barišić Mudri, 10. 5. 2017. 09:33

Dana 26. travnja 2017.g. Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac obilježila je 90. obljetnicu smrti Đure Sudete.

Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje - 22.4.

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:51

Dana 24.travnja 2017.godine u organizaciji učiteljice Ljerke Vodopije i školske knjižničarke Biljane Barišić Mudri obilježili smo  Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje s učenicima prvog razreda. Učenici su nakratko napustili svoje školske klupe i sudjelovali u aktivnostima upravo na školskom dvorištu.

Najdraže knjige iz projekta

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:36

Jan Bažulj

Sanel Begović

Darin Bosanac

Valentina Ditrih

Petra Đuričić

Ivan Filipović

Ema Legin

Nikola Podcrnčić

Gabriela i Daniel Procek

Anamarija Pečar

Ivan Nađ

Matias Matić

Počelo je ...

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 09:20

Učenik Jan Bažulj prvi je dobio naprtnjaču s knjigama. Svoje oduševljenje ovim projektom prenio je i na ostatak razreda čitajući pred njima svoje dojmove o knjigama i čitanju u okružju svoje obitelji.

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Autor: Biljana Barišić Mudri, 6. 2. 2017. 08:52

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Dana 1. veljače 2017. počeo je projekt ,,Čitamo mi, u obitelji svi'' u kojem sudjeluju učenici 3. razreda i njihovi roditelji, razrednica Ana Nakani i školska knjižničarka. Projekt je osmislila Hrvatska mreža školskih knjižnica i odvija se u više od 140 škola u Hrvatskoj, a naša škola već šestu godinu zaredom sudjeluje u ovome projektu. Središnja faza projekta je putovanje ,,knjižnične naprtnjače'': učenici svojim kućama nose ruksak s 8 knjiga iz različitih područja (roman za odrasle, slikovnice za najmlađe, zbirke kratkih priča…) i nekoliko dana s članovima obitelji uživaju u zajedničkom čitanju. Svoje dojmove će upisivati u bilježnicu dojmova koje će u školi podijeliti s ostalim učenicima u razredu. Na kraju projekta objavljuju se najljepši dojmovi učenika na razini svih škola koje su sudjelovale u projektu. Kvalitetu i korist ovog projekta prepoznala je i Općina Veliki Grđevac koja je osigurala novac za kupnju knjiga i omogućila sudjelovanje u projektu. Sve detaljnije informacije o projektu, kao i tjedne dojmove naših učenika moći ćete pratiti na internetskoj stranici naše škole (poveznica na Školsku knjižnicu).

Odabrane knjige za ovogodišnji projekt:

1.            Djed Mraz dimnjačar

2.            Moj striček autobusac

3.            Sva je priroda divlja i surova

4.            Mama Mu u knjižnici

5.            Izumi i otkrića

6.            Kako pomoći klincima da si sami pomognu

7.            Vjerovali ili ne!

8.            100 znanstvenika koji su promijenili svijet

E-katalog

Autor: Biljana Barišić Mudri, 15. 9. 2014. 10:57

Mrežni katalog školske knjižnice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac možete otvoriti i pretraživati klikom na ikonu.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr