PŠ DONJA KOVAČICA

Prema školskoj spomenici početci  obrazovanja djece u selu Donja Kovačica sežu iz davne 1895.godine. Nastava se odvijala tada u iznajmljenoj školskoj zgradi. Gradnja današnje  škole započela je 1901.god., a školska obuka u prosincu iste godine.Učenici sela i danas polaze tu školu.
      U školi su poučavali i izmijenili se mnogi učitelji kojih se i danas stariji mještani
sjećaju. Neki od njih su: učiteljica Stanka Antolović (poučavala od 1945.-1970.), učiteljica Matilda Milosavljević (poučavala od 1970.-1991.) i dr.
     Novije vrijeme škole obilježila je učiteljica Ljerka Vodopija (poučavala od 1991.-2003.) koja je radeći u ovoj školi pomogla unaprijediti standard škole pa tako i sela, organizirajući razne akcije što se tiče uređenja okoliša škole te unutarnjeg izgleda škole.U tome su joj pomogli roditelji i  ostali mještani sela. U školi je poučavala i učiteljica Valentina Prebanić radeći u dvorazrednoj kombinaciji zajedno sa učiteljicom Danijelom Križan. Škola i selo redovito surađuju i međusobno su povezani. Uz pomoć Matične škole, Općine Veliki Grđevac i dobrotvornog priloga roditelja, naša je učionica opremljena nastavnim sredstvima koja učenicima olakšavaju učenje i rad u školi.
     Danas u školi poučava učiteljica Danijela Križan. Nastava je organizirana u četverorazrednom kombiniranom odjeljenju.

Slijedeći tradiciju škole, učiteljice i učenici organiziraju razne radionice, priredbe i svečanosti za sve mještane. Roditelji se i danas rado odazovu raznim aktivnostima  vezanim za uređenje škole, sudjelovanje u tematskim radionicama i raznim projektima  u okviru škole.
Danijela Križan, učiteljica RN

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr