IGRAMA DRUŽBE PERE KVRŽICE OTVORENI SU 35. LOVRAKOVI DANI KULTURE

Autor: Petra Nikolić, 1. 6. 2022.

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture obilježile su Igre družbe Pere Kvržice. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor pod vodstvom učitelja Tomislava Halauša i plesačice pod vodstvom učiteljice Kristine Gloc. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica škole Marina Balen, načelnik Općine Veliki Grđevac gosp. Tomislav Pavlečić koji je ujedno i otvorio 35. Lovrakove dane kulture. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici Vijeća učenika Mariji Markić uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture. Učenici Mislav Belović i Gabriela Ditrih uz Himnu zadrugara podigli su zastavu Lovrakovih dana kulture i igara. Na igrama sudjelovali i predstavnici sportskih udruga Argonauti, Sparte, Karate klub Gordowa, Nogometni klub Gordowa koji su učenicima predstavili svoja dostignuća i prezentirali sportove. Učenike je oduševila i plesna radionica pod vodstvom profesionalnih plesača Ane Jurišić i Stjepana Cutvarića. Za kraj programa Stjepan Cutvarić je otplesao pjesmu Tik tok. Stjepan je dio tima plesača koji su uz Albinu nastupili na Eurosongu. Svečano je otvoren i novoobnovljeni Trg Mate Lovraka na koji je premještena bista Mate Lovraka, djelo akademskog kipara Vida Vučaka.
Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici sedam škola s ukupno 14 ekipa s područja Bjelovarko-bilogorske županije i šire. Na Igrama je sudjelovala ekipa OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Ogulina, OŠ Buzák iz Mađarske čime su Igre i ove godine imale međunarodni karakter, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Veliko Trojstvo i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama prenošenje jajeta u žlici, prenošenje kukuruza, narodne nošnje i sastavljanje naslovnice Lovrakovih djela.
Rezultati:
DJEVOJČICE:
1. OŠ IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ, OGULIN
2. OŠ BUSZAK
3. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC
DJEČACI:
1. OŠ IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ, OGULIN
2. ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE, KONČANICA
3. OŠ BUSZAK

Više fotografija možete pogledati na našoj facebook stranici!

« Svibanj 2024 »