USPJEŠNO JE ODRŽAN SAJAM KREATIVNOSTI

Autor: Petra Nikolić, 6. 6. 2022.

U Centru „Mato Lovrak“ održan je Sajam kreativnosti u okviru 35. Lovrakovih dana kulture. Posjećenost sajma je bila izvrsna, a svi su imali priliku uživati u predivnom ambijentu i bogatoj gastronomskoj ponudi. Na sajmu su sudjelovali brojni izlagači s unikatnim rukotvorinama i proizvodima lokalnih OPG-ova. Gastronomsku ponudu pripremile su Udruge s područja Općine Veliki Grđevac.
Sve posjetitelje Sajma pozdravi su Marina Balen, ravnateljica OŠ Mate Lovraka, Drago Trošćan, predsjednik Organizacijskog odbora LDK, Zvjezdana Galkowski, ravnateljica Kulturnog centra Mato Lovrak i Tomislav Pavlečić, načelnik Općine Veliki Grđevac.
U kulturnom dijelu programa nastupili su: Mali zbor OŠ Mate Lovraka, Mažoretkinje grada Grubišnog Polja, Mr. Frantic show, Folklorna skupina grada Grubišnog Polja, TS Nemir i Udruga Hrvatsko srce. Program je vodio stand up komičar Tihomir Orešković. Održana je i likovna kolonija učenika i profesionalnih slikara na kojoj su nastale predivne slike pejzaža. Organizirana je i radionica oslikavanja platnenih vrećica i face painting za naše najmlađe. Posjetitelji su imali prilike provozati se vlakićem i upoznati Veliki Grđevac.
Nakon kulturnog programa uslijedila je modna revija etno nakita, frizura i odjeće. Nakit nam je ustupila Brankica Janči iz Bjelovara, a većina odjeće djelo je poznate bjelovarske krojačice Božice Marković. Reviju su nosile učiteljice OŠ Mate Lovraka koje su se danima pripremale da sve bude na zavidnoj razini. Program revije vodila je učiteljica Lovorka Pralas.
U uređenju ambijenta sudjelovali su djelatnici OŠ Mate Lovraka i tvrtke Komunalac iz Velikog Grđevca. Sajam kreativnosti nadmašio je sva očekivanja, a iznimna posjećenost i povratne informacije sudionika dokaz su da smo svim posjetiteljima pružili ugodan i nezaboravan dan u Velikom Grđevcu.

Više fotografija pogledajte na našoj facebook stranici!

« Svibanj 2024 »