Općina Veliki Grđevac financira rad produženog boravka

Autor: Petra Nikolić, 20. 10. 2022.

✅ U OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac ravnateljica škole Marina Balen i načelnik Općine Veliki Grđevac Tomislav Pavlečić potpisali su Ugovor o financiranju rada produženog boravka za školsku godinu 2022./2023.

✅ Produženi boravak provodi se za učenike od 1. do 4. razreda. Prošle godine krenuli smo s radom produženog boravka, ishodili smo sve suglasnosti, osnivača i resornog ministarstva. Kroz mjeru pripravništva osiguravali smo plaću za učiteljicu. Ove godine rad produženog boravka financira Općina Veliki Grđevac. S načelnikom općine gosp. Tomislavom Pavlečičem održali smo niz sastanaka te smo usuglasili iznos potrebnih sredstava za rad boravka. Općina Veliki Grđevac kroz proračun osigurava zaista velika sredstava za djecu s područja općine, kupnjom radnih bilježnica, dodatnih materijala, tekućim pomoćima za rad škole, a sada i sa značajnim sredstvima sudjeluju u financiranju plaće učiteljice u produženom boravku tijekom cijele školske godine. Ove školske godine za rad produženog boravka općina je osigurala iznos od 88.000,00 kn.
✅ Velik je ovo iskorak i ovim putem se zahvaljujemo načelniku općine Tomislavu Pavlečiću koji je zajedno sa svojim suradnicima prepoznao potrebu djece i roditelja. Produženi boravak pohađa 16 učenika razredne nastave, a organiziran je radnim danom do 16,00 sati. Učenicima je osiguran topli obrok, užina i adekvatan prostor za rad. U produženom boravku radi učiteljica Marija Lukić. Učenicima pomaže u rješavanju domaće zadaće, usvajanju ishoda te pripremi i provedbi brojnih aktivnosti i radionica, istaknula je Marina Balen, ravnateljica škole.

« Svibanj 2024 »