Sigurniji internet za djecu i mlade

Autor: Antonela Bišćan, Alen Krluk, 1. 2. 2012.

Udruga "Suradinici u učenju" je tijekom prošlih godina organizirala niz aktivnosti s temom ''Sigurniji internet za djecu i made" te predstavljala Hrvatsku kao Safer Internet Committee u INSAFE-u. Istu ulogu ima i u 2012. godini.

Prošlogodičnjim akcijama odazvao se niz učitelja, nastavnika i učenika čije smo radove predstavili na multimedijskoj izložbi i u metodičkim priručnicima ''Kako poučavati djecu o sigurnijem, primjerenijem i odgovornijem ponašanju na internetu''.  Ove godine nastavlja se akcija koja će obuhvatit učenike, učitelje, nastavnike, stručne suradnike i roditelje.

- Učenici su pozvani na sudjelovanje u izložbi multimedijskih radova (video zapisa, igara, animacija i sl.) kojima sve vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći. Rok za predaju radova je 20.  veljače 2012.

- Učitelji, nastavnici i stručni suradnici pozvani su da pripreme predavanje, radionicu ili neku drugu aktivnost s učenicima te svojim primjerom dobre prakse preporuče kolegama kako djecu poučiti primjerenom, odgovornom i sigurnom ponašanju na internetu. Rok za predaju članaka je 20. veljače 2012.

- Za roditelje i sve odrasle pripremljena su predavanja o sigurnosti djece koja će se tijekom veljače održati u osnovnim i srednjim školama diljem Hrvatske te u obliku online webinara.

Udruga "Suradnici u učenju"

« Svibanj 2024 »