OBILJEŽILI SMO DAN ŠKOLE

Autor: Zdenka Barto, 2. 5. 2015.

Dana 30.4.2015. godine obilježili smo Dan škole povodom kojega smo organizirali sportske i umjetničke aktivnosti (likovne radionice).

Likovne su radionice vodili Romano Dautanac te akademski slikar Boris Sekulić uz pomoć učenika od 4. do 8.razreda. Učenici su oslikavali invalidsku rampu ispred naše škole, dok su druge ekipe učenika u školskoj dvorani imali sportske aktivnosti (sportske igre).

Josipa Balog i Vedrana Radonić (učenice 7.b i 8.r. koje su sudjelovale u likovnoj radionici): „Zadovoljne smo radom na likovnoj radionici i konačnim rezultatom. Jako je lijepo ispalo i sretne smo jer je rampa oslikana maštom učenika.“

Boris Sekulić (akademski slikar, voditelj likovnih radionica): „Jako sam zadovoljan radom učenika. Djeca su bila vrlo zainteresirana. Cilj nam je bio naslikati najveći vlak na svijetu u čemu smo i uspjeli!“

Romano Dautanac (voditelj likovnih radionica): „ Krajnji rezultat radionica je čak i bolji nego što smo očekivali što nam je poticaj da ovakav projekt predložimo i drugim školama.“

Ana Maria Krmela (učenica 7. b razreda o sportskim igrama): „Na igrama mi je bilo jako zanimljivo ipuno adrenalina i nadam se da ćemo sve ovo ponoviti i sljedeće godine!“

Na kraju sportskih igara proglašeni su i pobjednici kojima su dodijeljene medalje za prva tri mjesta.

Voditelji ekipa za sportske igre:

1. ekipa ­– Ana Nakani (Lavovi)
  2. ekipa – Adrijana Galunić (Dvojkice)
  3. ekipa – Ankica Marijan (Gromovi)
  4. ekipa – Kristina Gloc
  5. ekipa – Marija Čičak ( Tigrovi)
  6. ekipa – Tihana Čvek (Čistači)
  7. ekipa – Kristina Kovač-Babić (Brzi i Žestoki)
  8. ekipa – Zdenka Barto( Žvikovci)
  9. ekipa – Marina Nejedli
  10. ekipa – Valentina Prebanić (Auuu)

Učenici - članovi ekipa:

EKIPA 1                             EKIPA 2                   EKIPA 3

Matej Pavić                        Ivan Filopović            Ivan Pavliš - Mandić

Antonijo Gruber                  Josip Belovari            Antonijo Pandurić

Alen Pehaček                          Luka Hajtić

Valentina Dirth                         Veronika Mitrović

Luka Radonić

Učenici koji su sudjelovali u oslikavanju rampe za invalide:

JosipaBalog, Anja Erben, Katarina Jašarov, Marta Uđbinac, Valentina Stankić, Iva Bjelić, Iva Udžbinac, Iva Komljenović , Leo Stankić, Nikola Kateković, Viktorija Krluk.

Učenici – novinari:

Iva Biškupić, Marija Babić, Marija Weller, Dino Jasenko, Leo Bjelajac, RenePetty, Karlo Bosanac.

NOVO ŠARENO ODIJELO ULAZA U ŠKOLU ZA SAMO JEDAN DAN!

Specijalni tim za izvođenje umjetničkih radnih akcija (skraćeno „U.R.A“), za ovu je priliku odabrao osnovnu školu Mate Lovraka u Velikom Grđevcu. I to na poseban datum – za sam dan škole! Osnovne uloge suradnje bile su ovako podijeljene: Udruga Škripzikl dolazi sa idejom, ravnateljica i zaposlenici osnovne škole prihvaćaju i pomažu u pripremi, a akademski kipar i slikar Boris Sekulić dolazi izvesti i koordinirati sam rad.

Glavna ideja bila je – okupiti 15-ak suradnika (od četvrtog do osmog razreda) koji ne sudjeluju na sportskim natjecanjima škole taj dan, izraditi s njima osnovne slikarske ideje i baciti se na izmjenu ličnog opisa prilazu škole. Točnije, rampi za invalide, do tada mrke sive boje.

Od ideje do realizacije – u tren oka!

Takav radni tim nije sakupljen još od tko-zna-kad, i odmah se baca na posao! Sami učenici prvi dan osmišljavaju sve motive i izrađuju skice na temu „najčudnijeg vlaka na svijetu i šire“. Čak nastaje i ime same grupe – „Hukupubebejz“. A od kuda ime dolazi i što znači – ne pitajte umjetnike, to je njihova sloboda! Drugi dan slijedi prenošenje njihovih (uvećanih) skica na samu rampu i cjelodnevno bojanje, oslikavanje i akcijanje! E pa, takav tim bi trebalo izvoziti za slične slikarske akcije i po drugim županijama!

I već taj drugi dan poslijepodne – akcija je završena! Raznobojni vagoni iz snova postali su novo vedro odijelo cijelog ulaza u školu, koje će još dugo vremena svakoga tko ulazi podsjećati na ovu posebnu umjetniču radnu akciju. I na kraju nam ne ostaje drugo, nego i opet dozvati onu poznatu:

„Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može....“, do sljedeće prilike!

« Svibanj 2024 »