ODRŽANE IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE – 28. LOVRAKOVI DANI KULTURE

Autor: Zdenka Barto, 20. 5. 2015.

Igre družbe Pere Kvržice su sportsko natjecanje koje se održava u sklopu Lovrakovih dana kulture. Na igrama se natječu učenici od 1. do 4. razreda osnovnih škola iz cijele Bjelovarsko – bilogorske županije . Održavaju  se svake godine krajem mjeseca svibnja i njima svake godine započinju Lovrakovi dani kulture.

Ovogodišnje Igre su održane 19. svibnja 2015. godine. Započele su postrojavanjem  ekipa. Na Igrama je sudjelovalo 11 ekipa ( 6 ženskih i 5 muških) iz šest škola. Svaka ekipa imala je po 8 članova ( dva iz prvog, dva iz drugog, dva iz trećeg te dva iz četvrtog razreda). Svakoj ekipi unaprijed je određeno ime i to po djelima Mate Lovraka. Sljedeća tablica prikazuje ime škole te ime ekipe.

ŠKOLA IME EKIPE
OŠ IVANA NEPOMUKA JEMERŠIĆA,GRUBIŠNO POLJE  ISKRICE
ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE,KONČANICA RIBICE
OŠ GAREŠNICA VLAKIĆI

OŠ MATE LOVRAKA,  V. GRĐEVAC

POTOČIĆI
OŠ MIRKA PEREŠA , KAPELA MLINIĆI
V.OŠ BJELOVAR, BJELOVAR

KVRŽIC

Prije samog otvorenja igara, slijedio je svečani mimohod predvođen Mažoretkinjama grada Grubišnoga Polja.

Nakon toga,  ravnateljica naše škole gospođa Ivana Pavlečić pozdravila je sve prisutne u ime Organizatora sportskih igara.

Gospodin Drago Trošćan, predsjednik Organizacijskog odbora Lovrakovih dana kulture, prigodnim je riječima pozdravio  sve prisutne.

Gospodin načelnik Marijan Dautanac pozdravio je prisutne u ime Općine Veliki Grđevac koji je Igre družbe Pere Kvržice proglasio otvorenima.

Slijedilo je podizanja zastave i pjevanja Himne zadrugara (himna Igara družbe Pere Kvržice) te nastup Mažoretkinja grada Grubišnoga Polja.

Nakon uvodnog dijela te predstavljanja ekipa  počela su i sportska natjecanja. Jedanaest ekipa odmjerilo je snage u pet sportskih disciplina (skakanje u vrećama, prenošenje predmeta dok traje glas, princ i princeza, povlačenje užeta te igra vezana za Lovrakova djela). Posebno su se natjecale djevojčice, a posebno dječaci. Sve su to pratili sudci i zapisničari koji su nakon natjecanja proglasili tri pobjedničke ekipe ( posebno ženske, a posebno muške) te im uručili pehare, medalje i zahvalnice. Sljedeća tablica prikazuje poredak pobjedničkih ekipa :

DJEVOJČICE DJEČACI

1. ČOŠ J. RUŽIČKE, KONČANICA (RIBICE )

1. OŠ GAREŠNICA    ( VLAKIĆI )

2. OŠ MATE LOVRAKA, VELIKI GRĐEVAC     (POTOČIĆI)

2. OŠ MATE LOVRAKA,     VELIKI GRĐEVAC      ( POTOČIĆI)

3. OŠ MIRKA PEREŠA, KAPELA

( MLINIĆI )

3. ČOŠ J. RUŽIČKE,      KONČANICA

( RIBICE )

Prijelazni pehar u kategoriji djevojčica odnijela je ČOŠ Josipa Ružičke iz Končanice, a u kategoriji dječaka  OŠ Garešnica iz Garešnice.

Tihana Čvek, dipl.uč

« Travanj 2024 »