DAN ŠKOLE 2018.

Autor: Marina Balen, 9. 3. 2018.

U našoj su školi povodom Dana škole 9. ožujka 2018. održane prigodne radionice. Naša ih je vrijedna novinarska skupina obišla i zabilježila što se sve u školi toga dana radilo.

FOTOGALERIJA

RADIONICE-VIŠI RAZREDI
GLAGOLJICA
U radionicu Glagoljica uključeno je sedam učenika viših razreda. Voditelji radionice su školska knjižničarka Andrea Petrić i učiteljica hrvatskog jezika Marina Nejedli. Učenici piši hrvatsku himnu na glagoljici, kao i svoja imena na plakatu koji će biti izložen na izložbi radionica u školskoj dvorani.
RUKOMET
U radionicu Rukomet uključeno je 25 učenika od petog do osmog razreda matične škole. Voditelji radionice su učitelji Dražen Vinković i Tomislav Anžlovar. Ovo je sportska radionica u kojoj učenici igraju rukometne utakmice. Učenici su raspoređeni u dvije grupe – stariju i mlađu. Svaka se utakmica igra u trajanju od 15 minuta. Učenicima  je ova radionica zabavna i natjecateljskog je karaktera.
INTERNET – JUČER, DANAS, SUTRA
U radionicu Internet – jučer, danas, sutra uključeno je 17 učenika viših razreda matične škole. Voditelji radionice su ravnateljica škole Marina Balen, učitelj informatike Dalibor Kalenski i školska pedagogica Olivera Benić. Učenici su podijeljeni u dvije grupe – afirmacijsku i negacijsku. Afirmacijska skupina na plakat ispisuje prednosti korištenja interneta, a negacijska nedostatke.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeno je 17 učenika. Voditelji radionice su učiteljice Mirna Novak, Nikolina Cenger i Suzana Sabljak. Učenici ukrašavaju pisanice pomoću vune. Učenici smatraju radionicu vrlo kreativnom i maštovitom.
LUTKE- ŽIVOTINJE OD VUNE
U radionicu Lutke – životinje od vune uključeno je 17 učenika. Voditelji su učiteljica likovne kulture Anita Res i učiteljica biologije Mateja Sukalac.
NOVINARI – ČESTITKE
U radionicu Novinari uključeno je 7 učenika petih i šestih razreda. Voditelji radionice su učiteljice Ivana Ontl Horvat i Zdenka Štefulinac. Prvi dio radionice je izrada uskrsnih čestitki tehnikom kolaž – papira. Čestitke će biti izložene u školskoj dvorani u sklopu izložbe rukotvorina. U drugom dijelu radionice učenici su obišli sve radionice, razgovarali s njihovim voditeljima i učenicima koji u njima sudjeluju te uz pomoć svojih bilješki napisali izvješće za školsku web – stranicu.
RADIONICE – NIŽI RAZREDI
BROŠIĆI
U radionicu Brošići uključeni su učenici prvog razreda područne škole iz Pavlovca i matične škole. Voditelji radionice su učiteljice Lovorka Pralas, Tihana Čvek i Valentina Prebanić. Broševe izrađuju uz pomoć platna.
MAGNETIĆI
U radionicu Magnetići uključeni su učenici četvrtog razreda područne škole iz Kovačice i učenici drugog razreda matične škole. Voditeljice su učiteljice Danijela Križan i Ljerka Vodopija. Osim što izrađuju magnetiće, ukrašavaju i uskršnje pisanice.
IGRE
U radionicu Igre uključeni su učenici trećeg razreda matične škole i područne škole iz Male Pisanice. Voditeljice radionice su učiteljice Marija Čičak i Marija Lukić. Igraju igre pamćenja, brzine, spretnosti, snalažljivosti, korektnosti, grupne igre, individualne te igre u paru.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeni su učenici četvrtog razreda matične škole. Voditeljice radionice su učiteljica Ana Nakani i Andrea Pavliš. To je likovna radionica u kojoj uz pomoć tempera ukrašavaju pisanice.

Novinari: Katja Brestovac, 5.a
Petra Baranašić, 5.a
Anđelina Pecollaj, 5.a
 Ines Krluk, 5.b
Petra Galović, 6.b
Dorian Mraz, 6.b

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Osnovna škola Mate Lovraka Veliki Grđevac / Trg Mate Lovraka 11, HR-43270 Veliki Grđevac / www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr / ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr