LDK

25. Lovrakovi dani kulture započeli Igrama družbe Pere Kvržice

Autor: Vedrana Radonić, Iva Šimek, Marko Svinjarević, 28. 5. 2012.

Igre družbe Pere Kvržice športska su natjecanja koja se održavaju u sklopu Lovrakovih dana kulture. Na igrama se natječu učenici od 1. do 4. razreda osnovnih škola iz cijele Bjelovarsko – bilogorske županije.  Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta.  Održavaju  se svake godine krajem mjeseca svibnja.

Igre su započele postrojavanjem  ekipa. Na Igrama je sudjelovalo 8 ekipa (4 ženske i 4 muške) iz četiri škole. Svaka ekipa imala je po 8 članova (dva iz prvog, dva iz drugog, dva iz trećeg te dva iz četvrtog razreda) kojoj je unaprijed određeno ime i to po djelima Mate Lovraka.

IME EKIPE

VODITELJI

OŠ NOVA RAČA

VLAKIĆI

MARINA HALAUŠ

MARTINA VINCEKOVIĆ

OŠ VLADIMIRA NAZORA, DARUVAR

KVRŽICE

ŽELJKO HRSAN

ALINKA DELAČ

OŠ GAREŠNICA

MLINIĆI

RANKA MAMIĆ

MATIJA BAOTIĆ

OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC

SLOGA

LJERKA VODOPIJA

DANIJELA KRIŽAN

Prije samog otvorenja igara, slijedio je svečani mimohod predvođen Mažoretkinjama grada Grubišnoga Polja. Nakon toga,  ravnateljica OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac gospođa Ivana Pavlečić pozdravila je sve prisutne u ime Organizatora športskih igara. Načelnik gospodin Marijan Dautanac pozdravio je prisutne u ime Općine Veliki Grđevac. Otvorenju je prisustvovala i Andrea Prugovečki-Klepac, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Bjelovarsko – bilogorske županije koja je  Igre družbe Pere Kvržice proglasila otvorenima.

Slijedilo je podizanja zastave i pjevanje Himne zadrugara (himna Igara družbe Pere Kvržice) te nastup Mažoretkinja grada Grubišnoga Polja.

Nakon uvodnog dijela te predstavljanja ekipa  počela su i športska natjecanja. Osam ekipa odmjerilo je snage u pet športskih disciplina (skakanje u vrećama, povlačenje konopa, gađanje stupića obručima, štafeta stavljanja i skidanja marame te igra vezana za Lovrakova djela). Posebno su se natjecale djevojčice, a posebno dječaci. Sve su to pratila tri suca i tri zapisničara koji su nakon natjecanja proglasili tri pobjedničke ekipe.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ VLADIMIRA NAZORA, DARUVAR

1. OŠ GAREŠNICA

2. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC

2. OŠ VLADIMIRA NAZORA, DARUVAR

3. OŠ GAREŠNICA

3. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC

Prijelazni pehar u kategoriji djevojčica ponijela je OŠ Vladimira Nazora iz Daruvara a prijelazni pehar u kategoriji dječaka ponijela je OŠ Garešnica iz Garešnice.

Priloženi dokumenti:
Igre_druzbe_Pere_Kvrzice.doc (88.50 KB)